Będzie wiadukt nad drogą krajową nr 3
Będzie wiadukt nad drogą krajową nr 3

Kwotą półtora miliona złotych gmina Polkowice wsparła Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dofinansowanie jest przeznaczone na odbudowę wiaduktu nad drogą krajową nr 3 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 331. Cała inwestycja ma kosztować 4,5 mln złotych.

 

Władze Polkowic od lat zabiegały o odbudowę zburzonego w 2012 roku obiektu.

– Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie wiaduktu została podpisana we wrześniu ubiegłego roku. Dzisiejsze przekazanie placu budowy to kolejny etap. O pełnej radości będziemy mogli jednak mówić wówczas, gdy wiadukt zostanie oddany do użytku i będzie służył mieszkańcom Polkowic, dojeżdżającym do naszego miasta do pracy i innym użytkownikom – mówi burmistrz.

Wiadukt został wyłączony z ruchu w 2010 roku i dwa lata później zburzony. Od 8 lat dojazd do zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest utrudniony. Kierowcy skarżą się na korki i długi czas oczekiwania na pokonanie skrzyżowania z tranzytową drogą krajową nr 3.

Plac budowy został oficjalnie przekazany i prace powinny rozpocząć się w marcu. Ich ukończenie jest zaplanowane na koniec sierpnia.