Będziemy walczyć o szpital w Polkowicach!
Będziemy walczyć o szpital w Polkowicach!

Zdrowie jest najważniejsze. Umiemy o nie dbać. Już dzisiaj Polkowiczanie mogą korzystać z takiej opieki zdrowotnej, jakiej większe od nas miasta i gminy mogą nam pozazdrościć. Brakuje nam jednak szpitala. Dlatego będziemy walczyć o szpital w Polkowicach!

 

Będziemy walczyć o taki szpital, w którym nasi mieszkańcy będą się leczyć bezpłatnie, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Na taki szpital ustawowo zgodę musi wydać polski rząd. Chcemy przekonać Warszawę, że Polkowiczanie zasługują na szpital. Pokażemy, że stworzyliśmy już warunki, które pozwalają zorganizować i prowadzić szpital na miarę naszych potrzeb. Chcemy, żeby Polkowiczanie rodzili się w Polkowicach i leczyli się w naszym szpitalu.

Przypomnijmy sobie walkę o Specjalną Strefę Ekonomiczną w Polkowicach. Musieliśmy udowodnić i pokazać, że Polkowiczanie zasługują na strefę i miejsca pracy. Tę walkę wygraliśmy. Mamy dzisiaj w Polkowicach strefę, gdzie znalazło pracę 7 tysięcy ludzi. Podobnie było z walką o polkowicki powiat. Pokazywaliśmy, że możemy zorganizować – i organizowaliśmy – niezbędne dla powiatu instytucje. Brakuje nam tylko szpitala.

Przed laty nie dysponowaliśmy jeszcze takimi możliwościami jak dzisiaj. W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych mamy 24 poradnie specjalistyczne, 103 lekarzy specjalistów i wykwalifikowaną kadrę pielęgniarek, położnych. Mamy diagnostów, fizjoterapeutów, psychologów i terapeutów. To duże osiągnięcie.  Potrafimy ściągnąć do Polkowic niezbędnych specjalistów.

To prawda, że nadal są kolejki. Ale nie takie, jak w całym kraju. O tym, że opieka zdrowotna w naszej gminie jest dzisiaj na wysokim poziomie, świadczą liczby. Nasza gmina liczy 27 tysięcy mieszkańców, a z polkowicką przychodnią związało się niemal 104 tysiące pacjentów. To w dużej części mieszkańcy Lubina i Głogowa. Postanowili leczyć się również w Polkowicach.

Zasługujemy na szpital.

Zapraszamy Polkowiczan do składania podpisów na listach poparcia budowy szpitala. Zaczynamy 1 września, w sobotę, podczas osiedlowych pikników na osiedlach Centrum, Polanka i Staszica.