Bezpieczne skrzyżowania
Bezpieczne skrzyżowania

Na prośbę mieszkańców rozpoczyna się przebudowa dwóch skrzyżowań w Polkowicach. Pierwszego w rejonie ulic Legnickiej, Dąbrowskiego i Ogrodowej, a drugiego w rejonie ulic Chocianowskiej i Fabrycznej. Celem prac jest zwiększenie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa kierowców i pieszych na nowych przejściach.

 

Prace w centrum miasta, nieopodal siedziby Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej, potrwają 4 miesiące i powinny zakończyć się do końca czerwca.

– Planowana jest także przebudowa skrzyżowania ulic Kopalnianej i Legnickiej czyli pierwszego wjazdu do miasta od strony Lubina. Zdecydowanie poprawi to komunikację w tej części Polkowic czyli płynność jazdy i bezpieczeństwo. Po przebudowie będzie można wjeżdżać na stare miasto z obu stron – wyjaśnia Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Rozpoczęły się także prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Chocianowskiej i Fabrycznej w Polkowicach Dolnych. Powstaje rondo, które połączy te główne drogi prowadzące do Specjalnej Strefy Przemysłowej z ulicą Przemkowską.

– Nowa organizacja ruchu zdecydowanie powinna zmniejszyć tam uciążliwe natężenie ruchu i zwiększyć przepustowość – dodaje Wiesław Wabik.

Zakończenie prac planowane jest do końca czerwca. Przypomnijmy, że po oddaniu do użytkowania nowej drogi ekspresowej S3, okalającej miasto od wschodu, obecna droga krajowa nr 3 stanie się wewnętrzna osią komunikacyjną Polkowic. Ruch tranzytowy przeniesie się poza miasto. Przebudowywane skrzyżowania są częścią przygotowanego i realizowanego planu rozwoju Polkowic.