Dziękujemy za poparcie
Dziękujemy za poparcie

Dziękujemy za poparcie udzielane stowarzyszeniu Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic oraz burmistrzowi Wiesławowi Wabikowi przez mieszkańców naszej gminy w kończącej się kampanii wyborczej. W najbliższą niedzielę 4 listopada, mieszkańcy gminy Polkowice zdecydują, komu oddadzą na najbliższe 5 lat stery gminy.

 

Dzisiaj burmistrz Wiesław Wabik podziękował mieszkańcom za okazywane wyrazy poparcia i sympatii. Podzielił się także swoimi refleksami związanymi z kończącą się kampanią wyborczą.

– Kampania nauczyła mnie przede wszystkim tego, że nie wystarczy biblijne powiedzenie „po czynach ich poznacie”. Trzeba jeszcze o nich mówić! Mieszkańcy mnie znają i wiedzą, że jestem człowiekiem czynu. Mniej mówię, a więcej robię. Każdego dnia, krok po kroku budujemy naszą wspólną gminę. Wiem, że nie zawsze wszystko jest idealnie. I to szczerze przyznaję. Ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Największą siłę podczas tej kampanii dostałem od naszych mieszkańców. W czasie wielu spotkań rozmawialiśmy o tym, co było źle i co robić lepiej. I za te spotkania, czasami trudne, bardzo dziękuję.

Jak podkreśla burmistrz Wiesław Wabik, mieszkańcy wiedzą, że nie obiecuje gruszek na wierzbie, wiedzą, że proponowany przez niego program na najbliższe 5 lat dla Polkowic, to nie obietnice, ale doskonale przygotowany plan działań. Wiedzą, że jest człowiekiem czynu, dla którego liczy się zadanie, które trzeba dobrze wykonać. A polityczne kalkulacje, takie jak zawarte porozumienie między komitetami, który każdy z osobna zdobył w wyborach do Rady Miejskiej mniejsze poparcie mieszkańców niż stowarzyszenie Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic, są mu obce.

– Mam głęboką prośbę do mieszkańców, płynącą prosto z serca. Zawarte porozumienie to umowa polityczna, a nasza gmina to prawdziwi mieszkańcy. Bardzo proszę, aby decyzja, którą podejmą 4 listopada przy urnach wyborczych, płynęła z serca, z dumy, którą doświadczają jako mieszkańcy naszej gminy. Taką właśnie dumę starałem się budować przez te wszystkie lata. Polkowice to piękna gmina i miasto. Ludzie, którzy przyjeżdżają z zewnątrz wielokrotnie to potwierdzają. Bardzo proszę wyborców o rozsądek, o głos na mnie.

II tura wyborów na urząd burmistrza w najbliższą niedzielę, 4 listopada.