Historia PdMP

 

Historia PdMP to historia dokonań ludzi, którym nie był obojętny los Polkowic – a także ich własny los, który postanowili związać, tak jak my, właśnie z Polkowicami.

1990

U zarania wolnej Polski po roku 1989 społeczna aktywność ludzi koncentrowała się w ramach Komitetów Obywatelskich, wyrastających z osiągnięć „Solidarności”. Przed pierwszymi wolnymi samorządowymi wyborami w 1990 roku opracowaliśmy program utworzonego przez nas polkowickiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Ten program, pisany jeszcze nie na komputerze, a na maszynie do pisania, wzywał naszych mieszkańców do odwagi. Apelowaliśmy, abyśmy nie zawahali się wziąć losu miasta w nasze ręce – aby realizować właśnie ten pierwszy program. Aby tworzyć coraz lepsze Polkowice.

To był pierwszy wielki sukces.

1994

Kiedy wyczerpała się aktywność Komitetów Obywatelskich, w 1994 roku założyliśmy Stowarzyszenie Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic. Już wtedy byliśmy w Polsce świadkami gorszących sporów i kłótni między przedstawicielami partii politycznych. Sporów często jałowych. Ale w Polkowicach nie potrzebowaliśmy takiej polityki. Potrzebowaliśmy porozumienia mieszkańców, którzy chcieli zmieniać swoje miasto, swoją gminę.

Członkowie naszego Stowarzyszenia to przecież mieszkańcy Polkowic. Rozmawiają ze swoimi sąsiadami, znajomymi, wsłuchują się w ich potrzeby. Chcemy i umiemy je zaspokajać. Od początku nie baliśmy się stawiać wybiegających w przyszłość celów.

1999

Wystarczy przypomnieć nasze programy i deklaracje wyborcze z kolejnych lat. Zbudowaliśmy jeden z pierwszych w Polsce Aquaparków, dopięliśmy swego walcząc o utworzenie w Polkowicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która daje dzisiaj pracę dla 7,5 tysięca ludzi. Odbudowaliśmy nasz Rynek. Zbudowaliśmy przyjazne dzieciom żłobki i przedszkola, nowoczesne szkoły. Udało się nam utworzyć w Polkowicach wyższą uczelnię z prawdziwego zdarzenia.

Przekształciliśmy Polkowice w miasto powiatowe.

2001-2018

Zdobyte przez lata pracy dla Polkowic doświadczenie wykorzystujemy w pracy dla rozwoju gminy. Rozwijamy nie tylko miasto, ale także należące do naszej gminy wsie. Dzisiaj standard życia w całej gminie Polkowice przypomina życie w mieście. To oznacza wodociągi, kanalizację i gaz w każdej miejscowości.

2030+

Jesteśmy w Polkowicach pracowici i ambitni. Naszym celem jest nowoczesne miasto w pełni wykorzystujące osiągnięcia informatycznej cywilizacji. Nowym impulsem rozwojowym dla naszej gminy jest opracowany przez nas program Porozumienie dla Przyszłości Polkowice 2030+. Ta przyszłość zaczyna się już dziś.

Od lat wyznaczamy śmiałe cele. Realizujemy odważne projekty. Zmieniamy Polkowice, budując nowoczesne miasto przyjaznych ludzi.

Jesteśmy dumni z Polkowic i osiągnięć naszych mieszkańców. Solidna i rzetelna praca, odpowiedzialność za słowo i wierność zasadom łączą nas wszystkich. Lojalni wobec siebie i gminy, zmieniamy Polkowice. Razem.

Nasze inicjatywy

Wiele razem osiągnęliśmy!

 

I choć wszyscy jesteśmy z tych osiągnięć dumni, to z całą pewnością najlepsze jest dopiero przed nami!

Mamy ambitny, ale realny program, który przewiduje intensywny rozwój naszej gminy.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz realizacji programu Polkowice 2030+. Dla przyszłości, dla rodziny, dla Polkowic.