Idziemy do sądu
Idziemy do sądu

Łukasz Puźniecki odmawiając debaty z burmistrzem Wiesławem Wabikiem, niezgodnie z prawdą zasugerował istnienie niejasnych powiązań rodzinno-biznesowych członków stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic z firmą, która buduje zespół apartamentów w Rogowie nad morzem. Dlatego w trybie wyborczym wystąpiliśmy do sądu.

 

Łukasz Puźniecki w dniu 26 października na swoim publicznym profilu na Facebooku umieścił nagraną w formie video wypowiedź skierowaną do burmistrza Wiesława Wabika. Rozpowszechniał w tej wypowiedzi nieprawdziwe informacje dotyczące Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic.

Domagamy się, aby sąd nakazał Łukaszowi Puźnieckiemu sprostowanie nieprawdziwych informacji i opublikowanie przeprosin o treści:

Przepraszam Panią Mariolę Kośmider, Pana Emiliana Stańczyszyna, Pana Wiesława Wabika i wszystkich członków stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic za to, że w swoich wypowiedziach sugerowałem niezgodnie z prawdą istnienie nieetycznych bądź niezgodnych z prawem powiązań rodzinno-biznesowych związanych z budową zespołu apartamentów w Rogowie. Moje publiczne wystąpienie w kampanii wyborczej miało na celu podważenie dobrego imienia tych osób, stowarzyszenia PdMP i mojego kontrkandydata w wyborach na urząd burmistrza, Wiesława Wabika.

Pełnomocnik KW Stowarzyszenie „Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic” złożył stosowny wniosek do Sądu Okręgowego w Legnicy w dniu 29.10.2018 roku.