Jak już cos robić, to z pasją Strona PdMP
windows 7 activation key will not work chrome hearts jewelry parajumpers newport men parajumper gobi bomber canada goose outlet store in gta canada goose montebello storleksguide white burnett jacket canada goose how to tell canada goose fake
20.01.2014 | PdMP

Jak już cos robić, to z pasją

Podstawą skutecznego działania jest zawsze pasja. Wszystko, czym się zajmujemy, a robimy bez zapału
i zaangażowania wcześniej czy później przestanie sprawiać radość i przynosić oczekiwane efekty. Moja działalność zawsze sprowadzała się do realizacji zainteresowań, które, będąc rodowitym polkowiczaninem, mogłem spożytkować na rzecz innych osób.

Tagi:

Brak tagów

Praca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, wielu polkowickich stowarzyszeniach czy fakt, że od wielu lat jestem organizatorem Spotkania Młodych (najpierw w Krzeszowie, a obecnie w Legnickim Polu) zawsze wiązała się dla mnie z realizacją pewnych ponadczasowych idei. W konsekwencji wieloletniej działalności w roku 2010 wybrali mnie Państwo do grona radnych. Będzie jeszcze okazja, by podsumować czas czteroletniej pracy. Jednak szczególnie w ostatnim czasie miałem do czynienia ze zjawiskami, obok których nie mogę przejść obojętnie.

Nigdy się nie identyfikowałem z ośmieszaniem i chamskim atakowaniem najbardziej humanitarnych idei. Na całym świecie pomoc najsłabszym i wykluczonym jest wartością, która łączy ponad wszystkimi podziałami. MSŻałuję, że na naszej szerokości geograficznej trafiły się osoby, którym takie postawy są obce, a stwierdzam, że nawet nieznane. Co więcej, podejmują przy tej okazji dość prymitywne próby podzielenia polkowiczan na tych, którzy chcą i na tych, którzy nie chcą pomagać. Prawda, że bezczelne i naiwne? Tylko pytam w imię czego? W imię chęci władzy? Rządzić też trzeba umieć, a bez umiejętności empatii i zrozumienia drugiego człowieka o sprawowaniu jakichkolwiek funkcji można zapomnieć. Nie od dziś wiadomo, że nas, mieszkańców Polkowic charakteryzuje bardzo duża wrażliwość na krzywdę. Nie mam wątpliwości, że naigrywanie się z polkowiczan nie przyniesie żadnego rezultatu, a jeszcze bardziej wzmocni poczucie wspólnoty.

Polski Czerwony Krzyż, Caritas czy Stowarzyszenie Żyć Godnie to tylko niektóre przykłady organizacji, w które jesteśmy niezależnie od wieku zaangażowani. Działamy, bo wiemy, że tylko równe szanse każdego z nas są gwarancją życia w społeczeństwie wolnym od nienawiści i podejrzeń. Wszystkim, którzy nadal będą pytać kim jestem lub w imię czego zabieram głos w pierwszej kolejności dedykuję słowa Mikołaja Gogola: “Wszelkie opinie o naszym wieku i naszych czasach są błędne, ponieważ głoszą je ludzie albo czymś rozdrażnieni, albo do czegoś rozczarowani”.

Marek Staroń