Łączy nas przyszłość
Łączy nas przyszłość

Zakończyły się samorządowe wybory w naszej gminie. Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic wygrało wybory do Rady Miejskiej, zdobywając 9 mandatów. To o dwa mandaty za mało, aby tworzyć większość, która w tej kadencji będzie należeć do radnych stowarzyszenia Lepsze Polkowice oraz Prawa i Sprawiedliwości. Burmistrzem został Łukasz Puźniecki co oznacza, że stowarzyszenie Lepsze Polkowice przejmuje odpowiedzialność za rozwój naszej gminy.

 

Polkowiczanie bardzo licznie wzięli udział w tych wyborach. To daje nadzieję na szeroki udział naszych mieszkańców w realizacji projektów ważnych dla przyszłości gminy Polkowice.

– Dziękuję serdecznie mieszkańcom, którzy poparli kandydatów Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic. Gratuluję naszym kontrkandydatom, a szczególnie burmistrzowi elektowi Łukaszowi Puźnieckiemu, który zajmie miejsce za sterami gminy Polkowice. W naszych programach było wiele podobieństw – co nie dziwi, przecież wszyscy dobrze znamy potrzeby naszych mieszkańców. Myślę, że wspólnie będziemy je realizować.  Ale były też różnice – dotyczyły one zwłaszcza projektów wybiegających w przyszłość. Mam nadzieję, że wiele naszych rozwiązań zawartych w programie POLKOWICE 2030+ będzie w sposób naturalny kontynuowanych – mówi Emilian Stańczyszyn, prezes stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic.

Te przyszłościowe programy to między innymi program dociepleń i remontów elewacji zaplanowany do roku 2025. To program budowy mieszkań dla każdego, według jego potrzeb i możliwości. To także projekt, który mieszkańcy mocno poparli setkami podpisów – budowy szpitala w Polkowicach.

– Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, jednak teraz, kiedy kurz wyborczy już opada, jestem przekonany, że zwycięży pozytywne myślenie – podkreśla Emilian Stańczyszyn. – Wszystkie ugrupowania przedstawiły wiele pomysłów, sądzę, że warto z każdego wziąć to, co najlepsze i zabrać się do pracy. Radni Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic gotowi są wspierać i wspólnie realizować projekty dobrze służące naszej polkowickiej społeczności – deklaruje prezes PdMP.

Celem stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic jest nowoczesna gmina przyjaznych ludzi. Ten cel jest nadal aktualny. Będziemy wspólnie go realizować. Przecież łączy nas przyszłość.