Mieszkania dla Polkowiczan
Mieszkania dla Polkowiczan

Mieszkania dla Polkowiczan do odbioru! 135 rodzin otrzymało zaproszenia do odbioru przydziałów na mieszkania, a 34 rodziny zostały zakwalifikowane do odbioru przydziału po nowym roku. W budowie jest niemal 250 mieszkań, a w projektowaniu kolejne. Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic realizuje swój Polkowicki Program Mieszkaniowy Polkowice 2030+.

 

Przy ul. Jana Pawła II powstają 2 budynki z 76 mieszkaniami. Przy ul. Wojska Polskiego kończy się budowa 4 bloków komunalnych z 98 mieszkaniami. Lada chwila klucze otrzymają lokatorzy budynku przy ul. Hubala, gdzie w dawnym hotelu robotniczym powstało 50 mieszkań. Na mieszkańców czekają również nowe lokalne socjalne w Suchej Górnej. Łączna wartość prowadzonych przez gminę Polkowic inwestycji wynosi prawie 53 mln złotych, z czego ok. 12,5 mln pochodzi z finansowania zewnętrznego.

 

– W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zainicjujemy budowę kolejnych mieszkań, tak aby zapewnić każdemu mieszkańcowi Polkowic dach nad głową na miarę jego potrzeb i możliwości. Docelowo mamy opracowaną szczegółowo koncepcję budowy w najbliższych kilkunastu latach nawet 5 000 lokali w systemie developerskim, komunalnym, socjalnym, TBS oraz indywidualnego budownictwa jednorodzinnego. Planowane czynsze są od 1 zł w zależności od standardu nieruchomości. W pierwszej kolejności przydziały na mieszkania otrzymają rodziny z małymi dziećmi o niskich dochodach – informuje Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Budowane przez gminę mieszkania komunalne oraz TBS mają od 37 m2 do 75 m2. W lokalach są płytki ceramiczne w kuchni i łazience, panele podłogowe, biały montaż oraz podłączona kuchnia gazowa. Większość mieszkań posiada komórkę lokatorską.

Obecne władze Polkowic zabezpieczyły wiele lat temu grunty pod przyszły rozwój miasta, przeznaczając ok. 100 na Specjalną Strefę Ekonomiczną i kolejne 100 ha na budownictwo mieszkaniowe. Dzięki temu mieszkańcy regionu mają w Polkowicach kilkanaście tysięcy miejsc pracy oraz atrakcyjne grunty mieszkaniowe w Polkowicach Dolnych, gdzie powstają osiedla domków jednorodzinnych i w zabudowie wielorodzinnej.