Polkowice Dolne: Odpowiadamy na pytania
Polkowice Dolne: Odpowiadamy na pytania

Przeprowadziliśmy konsultacje w Polkowicach Dolnych. Mieszkańców ulic Borówkowej i Żarskiej interesowały sprawy duże i małe. Od koszy na śmieci po budowę parkingu przy ulicy Żarskiej. Wszystkie sprawy mają już swój bieg, niektóre sfinalizują się jeszcze w tym roku.

 

PYTANIE 1: Kiedy gmina ustawi ławki, kosze uliczne i stojaki na rowery w sąsiedztwie budynku Żarska 10-16?

Aby nie zwlekać, w tym roku zlecimy ustawienie ławek używanych, ale w dobrym stanie. Już w przyszłym roku wymienione zostaną na nowe. Planujemy również ustawienie dwóch czterostanowiskowych stojaków na rowery. Kosze na odpady, ważna sprawa, powinny zostać zamontowane jeszcze jesienią tego roku. Z kolei późną jesienią planujemy dosadzenie drzew w gazonach.

 

PYTANIE 2: Kiedy będzie wybudowane wielofunkcyjne boisko sportowe i plac zabaw przy ul. Borówkowej?

Do budowy wielofunkcyjnego boiska i placu zabaw konieczne jest uchwalenie nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Przewidujemy, że nastąpi to w przyszłym roku. Po uchwaleniu planu, burmistrz niezwłocznie zleci wykonanie projektu technicznego. Przygotowany projekt burmistrz skonsultuje z mieszkańcami. Po ostatecznym przyjęciu projektu boiska i placu zabaw, rozpocznie się inwestycja, która zostanie ukończona w roku 2020.

 

PYTANIE 3: Kiedy zostanie zmodernizowany park przy ulicy Chocianowskiej?

Modernizację tego parku zaplanowaliśmy na lata 2019-2020.

 

PYTANIE 4: Kiedy zostaną zakończone prace przy ulicach Różanej i Kaczeńcowej?

Inwestycje są obecnie są w trakcie realizacji. Zgodnie z podpisanymi umowami, roboty przy ulicy Kaczeńcowej powinny zakończyć się w październiku, a przy ulicy Różanej – w grudniu tego roku.

 

PYTANIE 5: Kiedy zostanie wybudowany parking przy ulicy Żarskiej?

Zgodnie z planem, zostanie wybudowany w przyszłym roku.