Polkowicki „Grzybek” zdaje egzamin
Polkowicki „Grzybek” zdaje egzamin

Sezon wakacyjny trwa, a wysokie temperatury sprawiają, że polkowiczanie chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. W upalne dni polkowickiego „Grzybka”, czyli gminny kompleks basenów zewnętrznych, odwiedza blisko 2000 osób dziennie.

 

Polkowicki „Grzybek”, zlokalizowany przy ul. 3 Maja, to w czasie lata jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście. Na miłośników wypoczynku nad wodą czekają tu m.in. baseny rekreacyjne, duża 40-metrowa zjeżdżalnia oraz mniejsze w strefie z charakterystycznym grzybkiem, jacuzzi, przeciwprądy czy boisko do siatkówki plażowej. Są również specjalne strefy z baldachimami, gdzie można schronić się przed słońcem oraz punkt gastronomiczny. Na terenie „Grzybka” mogą bezpiecznie wypocząć polkowickie rodziny oraz inni mieszkańcy regionu.

– Dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy spragnieni słońca i wody mogli relaksować się na terenie gminnego kompleksu basenowego bez przeszkód. „Grzybek” to w Polkowicach miejsce kultowe, słońca obecnie nie brakuje, więc nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się wakacyjnymi chwilami w rodzinnym gronie – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Polkowicki „Grzybek” jest monitorowany 24 godziny na dobę. Na baseny zewnętrzne skierowanych jest kilkadziesiąt kamer. Dzięki temu nie ma tu np. aktów dewastacji czy incydentów związanych ze spożywaniem alkoholu, którego picie jest w „Grzybku” całkowicie zabronione. Bezpieczeństwa polkowiczan pilnują również wykwalifikowani ratownicy wodni. Na terenie obiektu każdego dnia jest ich sześciu.

– Obsługa atrakcji basenowych jest w dużej mierze zautomatyzowana. Nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców czuwa doświadczony zespół techników basenowych, którzy przez cały rok dbają o to, aby w czerwcu, lipcu i sierpniu wszystkie urządzanie działały sprawnie – dodaje Wiesław Wabik.

Polkowicki „Grzybek” otwierany jest każdego roku po 20 czerwca i działa codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00. Całodniowy bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy 4 zł. Przypomnijmy, że dzieci i młodzież z terenu gminy Polkowice mogą korzystać z atrakcji wodnych „Grzybka” za 1 zł.