Polkowiczanie zasługują na szpital!
Polkowiczanie zasługują na szpital!

Przez lata rządzący w Warszawie odmawiali nam szpitala. Znajdowali szereg argumentów, którymi uzasadniali swoje negatywne decyzje.

 

Podobnie było ze Specjalną Strefą Ekonomiczną. W warszawskich ministerstwach nie mogli się nadziwić! Strefa w Polkowicach? Tuż przy bogatym KGHM? Czy wyście na głowę upadli?

Zbieraliśmy argumenty, przekonywaliśmy. Nie ustępowaliśmy. I mamy dzisiaj w Polkowicach strefę, w której pracuje siedem tysięcy ludzi.

Kolejny raz mówiono, że się nie da, kiedy stwierdziliśmy, że w Polkowicach musimy mieć powiat. Tym razem budowaliśmy argumenty, tworząc powiatowe instytucje i koalicje z sąsiednimi gminami. Organizowaliśmy powiat, choć nie mieliśmy formalnej zgody. I dzisiaj wszyscy uważają za oczywistość, że na mapie Polski jest powiat Polkowicki.

Utworzenie szpitala ustawowo wymaga decyzji polskiego rządu. Dotychczas słyszeliśmy tylko nie i nie.

Wierzymy, że Polkowiczanie zasługują na szpital!

To nie tylko budynek. To lekarze specjaliści, pielęgniarki i położne, cały system. Ogromną część tego systemu już zbudowaliśmy. Mamy dwadzieścia cztery poradnie specjalistyczne. Zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską. Tworzymy warunki zachęcające lekarzy do pracy w Polkowicach. Mamy już 103 specjalistów. Wiemy, jak zorganizować szpital. Przez ostatnie lata zrobiliśmy wszystko, żeby mieć warunki do tego, aby Polkowiczanie rodzili się w Polkowicach i leczyli się w polkowickim szpitalu.

W kopalniach KGHM ulokowanych w naszym powiecie pracuje kilka tysięcy górników. Nieraz słyszymy sygnał Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani w kopalnianych wypadkach górnicy trafiają do szpitali w Lubinie i Głogowie. A powinni znaleźć ratunek w szpitalu w Polkowicach. Trzeba pamiętać, że do polkowickich zakładów pracy codziennie dojeżdża szesnaście tysięcy ludzi. Nie wolno tracić cennych minut decydujących o ich zdrowiu i życiu.

Nie ma wątpliwości, że Polkowiczanie zasługują na szpital.

Potrzebujemy decyzji polskiego rządu.

Pokażmy w Warszawie, że na szpital w Polkowicach po prostu zasługujemy!

Organizujemy akcję zbierania podpisów Polkowiczan, którzy chcą mieć szpital. Tysiące tych podpisów pokażemy Premierowi polskiego rządu. Pokażemy, że organizacyjnie i systemowo gmina Polkowice jest gotowa na szpital. Pokażemy, że Polkowiczanie chcą mieć szpital!

Zaczynamy w sobotę, 1 września, podczas pikników Osiedli Centrum, Polanka, Staszica i Osiedla Młodych.