Polkowiczanie zasługują na więcej!
Polkowiczanie zasługują na więcej!

Pod takim hasłem Stowarzyszenie PdMP z Polkowic rozpoczęło samorządową kampanię wyborczą. Przedstawiliśmy naszą Deklarację Wyborczą 2018 oraz kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. Naszym kandydatem na burmistrza jest Wiesław Wabik. Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców na konsultacje, które będziemy prowadzić w całej gminie Polkowice. Bo Polkowiczanie zasługują na więcej!

 

W tym roku samorządowa kampania wyborcza łączy się z doniosłą rocznicą stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jesteśmy dumni z Polski i dumni z Polkowic, naszej Małej Ojczyzny, z którą związaliśmy swoje plany i marzenia, zawodowe i osobiste życie.

Deklarujemy zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszej gminy mieszkania na miarę potrzeb i możliwości. Mamy przygotowany ambitny plan konkretnych działań dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Deklarujemy dobry start dla dzieci i zapraszamy młodych ludzi do zaprojektowania w modernizowanym i przebudowywanym Aquaparku atrakcyjnego dla młodzieży miejsca spotkań. Chcemy tworzyć kolejne miejsca pracy i dać każdemu pewność jutra oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Jednak najważniejsze jest zdrowie, dlatego głośno mówimy o potrzebie budowy szpitala.

– Polkowiczanie zasługują na szpital. Bo miasto będzie się rozwijać! Wiemy doskonale, że szpital to nie tylko budynek. To przede wszystkim specjalistyczna kadra lekarzy i pielęgniarek, odpowiednie wyposażenie i organizacja. Po wielu latach rozwoju naszej polityki zdrowotnej osiągnęliśmy taki poziom, który umożliwia i uzasadnia nasze starania o budowę szpitala. Dlatego będziemy do tego przekonywać władze w Warszawie, które w tej sprawie mają decydujący głos – zapewnia Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Przypominamy, że w przeszłości rządzący krajem politycy negowali sens tworzenia w Polkowicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy polkowickiego powiatu. A jednak, dzięki naszemu uporowi i konsekwencji, mamy dzisiaj strefę i mamy powiat. Teraz nadszedł czas na szpital, bo Polkowiczanie zasługują na więcej!

– Ostatnie ćwierć wieku to czas dynamicznego rozwoju gminy Polkowice. Mamy pracę i mieszkania. Dzieci mają miejsce w żłobkach i przedszkolach, a młodzież nowoczesne szkoły i wyższą uczelnię. Dbamy o zdrowie i propagujemy zdrowy styl życia.  Stwarzamy warunki do rozwijania sportu i rekreacji, wzbogacamy ofertę kulturalną. Codziennie rozmawiamy z mieszkańcami naszej gminy i wiemy, że Polkowiczanie zasługują na jeszcze więcej. Dlatego proponujemy na najbliższe lata konkretne działania dla mieszkańców naszej gminy – dodaje Emilian Stańczyszyn, prezes naszego Stowarzyszenia.

Mieszkańcy naszej gminy są pracowici i ambitni. Umieją osiągać założone cele. Chcemy, aby ich głos w jeszcze większym stopniu decydował o kształcie naszej gminy. Rozpoczynamy serię spotkań i konsultacji ściśle związanych z naszą Deklaracją Wyborczą 2018. Polkowiczanie mają swój głos!

 

Deklaracja wyborcza PdMP – ZOBACZ