Porozumienie dla infrastruktury

Wygodnie i nowocześnie.

 

Chcemy, aby mieszkańcy Polkowic żyli na dobrym poziomie, wygodnie i nowocześnie. To wymaga modernizacji istniejącej i budowy nowej infrastruktury. Jest ona niezbędna do funkcjonowania nowoczesnego miasta i gminy.

Ważne działania:

Modernizacja istniejących ulic i chodników

 

…oraz przebudowa skrzyżowań. Poruszanie się po mieście będzie jeszcze bezpieczniejsze i bez korków.

Wielopoziomowe parkingi

 

W naszym mieście przybywa samochodów. Coraz trudniej znaleźć miejsce do parkowania. Rozwiązaniem w warunkach Polkowic, będzie budowa wielopoziomowych parkingów.

Bezpieczne przejścia dla pieszych

 

Poprawa bezpieczeństwa wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań w systemach ostrzegania i oświetlenia przejść.

Inteligentne oświetlenie LED

 

Chcemy zapewnić mieszkańcom wydajne i nowoczesne, a zarazem oszczędne oświetlenie. Takie, które zmniejszy lub zwiększy strumień światła w zależności od panujących warunków.

Sieć światłowodowa

 

Podstawą dobrego funkcjonowania Internetu, monitoringu miejskiego oraz dostarczania e-usług i telewizji jest światłowód. Konsekwentnie rozbudowujemy sieć światłowodową. Docelowe będzie ona liczyła ponad 50 kilometrów!

Ścieżki rowerowe

 

Budujemy je także z myślą o miłośnikach rolek i nordic-walking. Każdego roku przybywają kolejne odcinki nowoczesnych ścieżek. Połączymy je w sieć liczącą ponad 30 kilometrów. Zapewnimy bezpieczny dojazd rowerem do zakładów w strefie ekonomicznej i wielu innych miejsc pracy.

Place zabaw pełne pomysłów

 

Modernizujemy place zabaw na polkowickich osiedlach. Chcemy, aby były bezpieczne, kolorowe i pełne wyobraźni.

Rewitalizujemy parki i miejską zieleń. Dbamy o infrastrukturę techniczną oraz dobre warunki do wypoczynku i rekreacji na terenie miasta.

Sieci wodociągowe, gazowe…

 

…kanalizacyjne, energetyczne, telekomunikacyjne. Nowe inwestycje konieczne są na terenie Polkowic Dolnych. Tam nasze miasto będzie się rozwijać. Tych sieci gołym okiem nie widać, a ich budowa jest pracochłonna i kosztowna. Ale konieczna.

Wiele razem osiągnęliśmy!

 

I choć wszyscy jesteśmy z tych osiągnięć dumni, to z całą pewnością najlepsze jest dopiero przed nami!

Mamy ambitny, ale realny program, który przewiduje intensywny rozwój naszej gminy.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz realizacji programu Polkowice 2030+. Dla przyszłości, dla rodziny, dla Polkowic.