Porozumienie dla mieszkalnictwa

Mieszkanie dla każdego

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla człowieka jest mieszkanie. Chcemy, aby w Polkowicach lista oczekujących na mieszkanie zaczęła się w najbliższych latach wyraźnie skracać. Budownictwo mieszkaniowe jest drogie. Ale chcemy budować w takich systemach, aby w naszym mieście całkiem realne stało się nasze hasło:

Mieszkanie dla każdego mieszkańca Polkowic, na miarę potrzeb i możliwości.

Ważne działania:

Kiedy będą nowe mieszkania?

 

Do roku 2020 w ramach Porozumienia dla Mieszkalnictwa chcemy zainicjować budowę 500 mieszkań. Konsekwentnie będziemy stwarzać warunki do rozwoju budownictwa mieszkaniowego tak, aby do roku 2030 w Polkowicach mogło powstać około 5 000 mieszkań.

Mieszkanie dla każdego

 

W ramach projektu Polkowice 2030+ chcemy budować mieszkania o różnym standardzie i zróżnicowanej wysokości czynszu od 1 zł za m2Porozumienie dla Mieszkalnictwa zakłada realizację potrzeb mieszkaniowych Polkowiczan w ośmiu systemach.

Zaczyna się już dziś!

 

W najbliższym czasie planowana jest budowę ośmiu budynków wielorodzinnych oraz gruntowny remont obiektu przy ulicy Hubala. Dzięki temu powstanie 500 mieszkań!

Mieszkania na PRZYSZŁOŚĆ

 

5 000 nowych mieszkań planujemy przygotować do 2030 roku. W Polkowicach Dolnych mamy ogromny gminny bank ziemi. Tam możemy rozbudować nasze miasto. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami jakie są ich potrzeby.

Wiele razem osiągnęliśmy!

 

I choć wszyscy jesteśmy z tych osiągnięć dumni, to z całą pewnością najlepsze jest dopiero przed nami!

Mamy ambitny, ale realny program, który przewiduje intensywny rozwój naszej gminy.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz realizacji programu Polkowice 2030+. Dla przyszłości, dla rodziny, dla Polkowic.