Rondo 11 Listopada już przejezdne
Rondo 11 Listopada już przejezdne

Kolejna, ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa inwestycja drogowa została ukończona. Mieszkańcy gminy od 2 sierpnia mogą już jeździć nowym rondem na skrzyżowaniu ul. Legnickiej, Dąbrowskiego, Ogrodowej i Małej.

 

Nowe rondo nosi nazwę 11 Listopada. Zakończona inwestycja znacząco poprawia komunikację w ruchliwej części miasta. Z myślą o użytkownikach dróg powstały tam także wygodne chodniki oraz ścieżki rowerowe. Te drugie zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie się osobom poruszającym się na jednośladach.

– Polkowiccy kierowcy i piesi czekali na tę inwestycję. Nowe rondo pozwala rozładować korki, szczególnie w godzinach szczytu, w których do pracy dojeżdżają pracownicy strefy ekonomicznej i KGHM. Ścieżki rowerowe to z kolei naturalna potrzeba naszych mieszkańców, którzy preferują zdrowy styl życia, dlatego nierzadko wybierają ekologiczne środki komunikacji – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Na przebudowę skrzyżowania ulic Dąbrowskiego, Legnickiej, Ogrodowej i Małej oraz przebudowę ul. Legnickiej, gmina Polkowice otrzymała blisko 1 700 000 zł z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na Dolnym Śląsku.

– To duży sukces naszej gminy potwierdzający, że skutecznie potrafimy sięgać po środki zewnętrzne na realizację różnych projektów. Inwestycja, która otrzymała wsparcie, jest bardzo ważna z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu poruszania się po drogach w obrębie naszego miasta – dodaje Wiesław Wabik.

W pierwszej połowie sierpnia, do użytku ma zostać oddane jeszcze inne, nowe rondo w Polkowicach – Rondo Niepodległości. Inwestycja ta ułatwi ruch na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i Polnej.