Rondo Niepodległości już otwarte
Rondo Niepodległości już otwarte

Rondo Niepodległości na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i Polnej w Polkowicach zostało oddane do użytku kierowców. Mieszkańcy gminy nie muszą korzystać już z wyznaczonych w tym miejscu objazdów.

 

Rondo przy wyjeździe z miasta w kierunku kopalni Rudna Główna jest przejezdne od 10 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca będą tam kontynuowane prace drogowe, które nie będą zakłócać ruchu pojazdów. Na rondzie pojawiła się już tabliczka informacyjna z nazwą.

– Rondo Niepodległości powstało w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, więc jego nazwa nie jest przypadkowa. Taką nazwę dla nowej inwestycji wybrali polkowiccy radni, którzy zgodnie uważają, że będzie to pamiątka dla przyszłych pokoleń. Z praktycznego punktu widzenia, dzięki nowemu skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, osoby dojeżdżające do pracy w kopalni mogą już przemieszczać się sprawnie i bez utrudnień – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Rondo Niepodległości jest częścią większej inwestycji związanej z przebudową jednej z głównych dróg w mieście, jaką jest ul. Wojska Polskiego. Ta zamknięta będzie jeszcze przez kilka miesięcy na odcinku od kościoła pw. Matki Boskiej Łaskawej do dyskontu Lidl, czyli na długości około 900 metrów.

– Po zakończeniu prac jezdnia będzie funkcjonalna, nowocześnie oświetlona i bezpieczna dla mieszkańców. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowany także kolejny odcinek ścieżki rowerowej dla miłośników jednośladów, który docelowo połączy cały układ ścieżek w Polkowicach. Dzięki temu w naszym mieście powstanie przestrzeń do wygodnego poruszania się ekologicznymi środkami transportu, które są coraz chętniej wybierane przez polkowiczan – dodaje Wiesław Wabik.

Prace na ul. Wojska Polskiego mają potrwać do końca roku. Realizacja inwestycji będzie uzależniona m.in. od warunków pogodowych. Przypomnijmy, że polkowiczanie mogą jeździć już nowym Rondem 11 Listopada, które jest przejezdne od 2 sierpnia.