Seniorzy zasługują na więcej!
Seniorzy zasługują na więcej!

Nieustanny rozwój nowych programów dla Seniorów,  to od lat dewiza Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic. Wiemy, że Seniorzy zasługują na pogodne i aktywne życie, dobre zdrowie i codzienne wsparcie. Tak aby jeszcze mocniej mogli angażować się w życie naszej gminy i korzystać z bogatej oferty zdrowotnej, rekreacyjnej i kulturalnej.

 

Powołamy Radę Aktywności Seniorów i stworzymy Dom Dziennego Pobytu. To nasz konkretny i przygotowany projekt. Będą one wspierać obecną działalność polkowickich klubów seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Domu Pobytu przy OPS, warsztatów integracyjnych oraz aktywności Rad Osiedli. Chcemy nadal rozwijać cieszące się ogromnym powodzeniem zajęcia plastyczne i komputerowe, naukę języków obcych, zajęcia kulinarne, wycieczki, imprezy i spektakle kulturalne oraz wspólne potańcówki. Organizowaną co roku Senioradę wzbogacimy o nowe elementy!

Dla zachowania dobrego zdrowia Seniorów, Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic będzie rozszerzać gminne bezpłatne badania i szczepienia oraz bezpłatne programy profilaktyczne. Zwiększymy dostęp do rehabilitacji, konsultacji lekarskich i kompleksowej diagnostyki medycznej. Rozwiniemy usługi wypożyczalni sprzętu medycznego, stworzonej i działającej na wniosek radnych z PdMP.

– Mieszkańcy korzystają już z dopłat do leków czyli programu przygotowanego przez Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic. Teraz nadszedł czas na uruchomienie polkowickiej Karty Seniora. Program Karty jest szczegółowo przygotowany i w najbliższym czasie przedstawimy go do akceptacji Rady Miejskiej. Karta to wynik wielomiesięcznych rozmów z Seniorami, zbierania opinii o tym co powinna ona zawierać oraz konsultacji z partnerami tego programu. Mamy dobrze przygotowane propozycje konkretnych zniżek dla Seniorów, bo wiemy, że  w domowym budżecie ważna jest każda złotówka – podkreśla Stanisława Bocian, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej z PdMP.

Karta Seniora daje zniżki na zakupy i usługi oferowane przez:

  • Polkowickie Centrum Animacji, Wiejski Ośrodek Kultury, Aquapark, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych
  • sklepy medyczne i prywatne gabinety lekarskie, zakłady optyczne
  • przejazdy taksówkami i busami
  • zakłady fryzjerskie, krawieckie, szewskie
  • restauracje, kawiarnie, gabinety kosmetyczne
  • szkoły języków obcych i kluby sportowe
  • sklepy odzieżowe i obuwnicze

Dzięki aktywności obecnych władz Polkowic i wrażliwości mieszkańców, mamy Polkowickie Centrum Wolontariatu. Seniorzy chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy w zakupach, wizytach u lekarza, porządkach w domu. To właśnie tutaj Seniorzy znajdują również fachowców od drobnych napraw.

Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic zawsze dbało i nadal będzie dbać o dobre i godne życie naszych Seniorów!