Rusza budowa niemal 100 nowych mieszkań
Rusza budowa niemal 100 nowych mieszkań

4 wielorodzinne budynki powstają na terenie Polkowic. Klucze do mieszkań, dostępnych w systemie TBS oraz jako lokale komunalne, zostaną przekazane w grudniu 2019 roku.

 

Wszystkie mieszkania zostaną oddane dla oczekujących na gminnej liście mieszkaniowej. W pierwszym czterokondygnacyjnym budynku, liczącym 8 klatek, będzie 58 mieszkań. W trzech następnych nieruchomościach będzie po 12 lokali. Łącznie powstanie w nich 36 mieszkań. Wszystkie lokale będą wykonane pod klucz. Mieszkania będą miały różną wielkość od dwupokojowych o powierzchni 39-50 m2, po mieszkania największe – czteropokojowe, o powierzchni około 70m2.

– Ruszamy z wieloletnim programem budowy nowych mieszkań. Dzięki uzbrojonym gminnym terenom i zatwierdzonemu miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego możemy planować powstanie nawet 5 tysięcy mieszkań w różnych systemach – od komunalnego czy TBS, poprzez budownictwo prywatnych developerów po budownictwo indywidualne. W pierwszej kolejności startujemy z lokalami dla oczekujących z gminnej listy mieszkaniowej. Już wkrótce pierwsi lokatorzy powstających mieszkań otrzymają oficjalne przydziały, a na święta Bożego Narodzenia w 2019 roku będą mogli wprowadzić się do pachnących nowością domów – podkreśla Emilian Stańczyszyn, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach i autor wieloletniego programu mieszkaniowego dla Polkowic.

Wykonane tradycyjną technologią domy będą energooszczędne, zaś w każdym mieszkaniu znajdzie się indywidualnie sterowany piec gazowy, co pozwoli lokatorom na dostosowanie do własnych potrzeb poziomu ogrzewania.