Emilian Stańczyszyn

Prezes Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic
Przewodniczący Rady Miejskiej

e.stanczyszyn@pdmp.pl

Doświadczony samorządowiec. Przez wiele lat burmistrz Polkowic. Był również Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Obecnie przewodniczący Rady Miejskiej i Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Obdarzony zaufaniem, potwierdzanym bardzo dobrymi wynikami podczas wszystkich wyborów samorządowych. Inicjator i twórca prawdziwego rozkwitu Polkowic.

Wizjoner, który jest dumny z gminy i osiągnięć mieszkańców. Człowiek, który wie, jak stworzyć Polkowice przyszłości. Dla każdego.

Rozwój dla przyszłości

Realizujemy

Zgodnie z naszym programem już wystartowały budowy wielorodzinnych domów przy ul. Wojska Polskiego. W przygotowaniu są kolejne budowy przy ul. Jana Pawła II.

Planujemy

Tworzymy plany inwestycji mieszkaniowych na najbliższe kilkanaście lat. Wskazujemy jak skutecznie pozyskać wielomilionowe dotacje zewnętrzne na budownictwo. Współpracujemy ze specjalistami kreśląc realne projekty nowych osiedli w Polkowicach. Wiemy jak zbudować nowe, jeszcze lepsze Polkowice.

Mieszkanie dla każdego

Miasto rozwija się bardzo szybko, dlatego potrzebuje nowych mieszkań. W ciągu dwóch lat rozpoczniemy budowę 500 nowych mieszkań. A do 2030 roku stworzymy warunki do budowy kolejnych 5 000 nowych lokali. Będą one dostępne dla każdego od 1 zł za m kw. w systemie taniego wynajmu socjalnego, komunalnego, TBS lub systemu społecznego. Udostępnimy gminne tereny pod budowę domów w systemie rządowym, gminnym oraz developerskim.

Mamy realnie policzony i dobrze przygotowany wieloletni plan MIESZKANIE DLA KAŻDEGO mieszkańca Polkowic, na miarę potrzeb i możliwości. Nowoczesne miasto, które dba o potrzeby wszystkich swoich mieszkańców – tak mogą wyglądać Polkowice w 2030 roku. Będzie to jeszcze lepsze miejsce do dobrego życia dla całej rodziny.

Rok 2020 - nowe mieszkania
0
Rok 2030 - nowe mieszkania
0
Materiały Programu 2030+