Halina Piastowicz

Radna Rady Miejskiej

Jest wrażliwa na sprawy ludzi. Zawsze gotowa podać pomocną dłoń. Otwarta i kontaktowa, niezmiennie aktywna wśród mieszkańców swojego Osiedla Sienkiewicza. Jednym z dowodów skuteczności jej działania jest plac zabaw przy ulicy Skrzetuskiego. Mobilizuje mieszkańców do dbałości o wspólną przestrzeń – można ich spotkać, gdy w czasie suchych dni podlewają zasadzone kwiaty.

Dba o zwierzęta. Gdy pojawia się przed blokiem, od razu otacza ją wianuszek zwierząt. Opiekuje się bezdomnymi kotami, którym w Polkowicach postawiono drewniane domki.

Kiedy ponad czterdzieści lat temu wraz z mężem przyjechała do Polkowic, była przerażona. Zobaczyła szarą, smutną miejscowość, gdzie i sklepy, i knajpa „Barbórka” były po prostu obskurne. Chciała wracać. Mąż, który pracował w kopalni Polkowice i był także ratownikiem górniczym, przekonywał ją, że z czasem Polkowice się zmienią.

Halina Piastowicz ma swój udział w tych przemianach. Bliskie są jej sprawy zdrowia, opieki społecznej i ochrony środowiska. Uważa, że niezależnie od regulacji prawnych i przepisów, do sprawy każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, zgodnie z zasadą „Miej serce i patrzaj w serce”.Jest dumna ze swojej rodziny. Synowie poszli w ślady taty, pracują w kopalni Rudna i Polkowice-Sieroszowice. Rodzinny dorobek to także pięcioro wnucząt, blisko związanych z babcią Haliną.