Ireneusz Traczyk

Radny Rady Miejskiej

Doświadczony i kompetentny samorządowiec, spółdzielca i licencjonowany zarządca nieruchomości. Od dzieciństwa związany z Polkowicami. Zapalony kibic i działacz CCC Polkowice. Znawca problematyki mieszkaniowej.

Jak większość polkowiczan mieszka w budynku wielorodzinnym i zna doskonale codzienne problemy związane z życiem w takim bloku. Zainicjował i przy wsparciu burmistrza Polkowic realizuje programy, dzięki którym zwiększa się komfort życia mieszkańców, a koszty utrzymania i ogrzewania lokali wyraźnie się zmniejszają.

Liczby mówią same za siebie. Z jego inicjatywy w polkowickich blokach, w ramach Programu Poszanowania Energii, wymieniono 25 tysięcy okien!

W trakcie realizacji jest Program Odnowy Elewacji i Dociepleń Budynków Wielorodzinnych w Gminie Polkowice na lata 2018-2025. Każdy blok w Polkowicach będzie ocieplony i zyska nową, barwną elewację. Co ważne – dzięki wsparciu finansowemu gminy Polkowice, mieszkańcy zostaną odciążeni od ponoszenia wysokich kosztów tych prac.

Ireneusz Traczyk ma 56 lat. Ma wyższe wykształcenie uzupełniane studiami podyplomowymi na wrocławskich uczelniach – Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej i Akademii Ekonomicznej.

Jest prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Cuprum” oraz przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Radzie Miejskiej.

Żona Mariola jest nauczycielem matematyki i wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4. Syn Jakub z żoną Agatą są doktorami psychologii – wykładają na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i wychowują Aleksandra, który naturalnie jest ukochanym wnuczkiem Ireneusza. Dziadek cieszy się i jest dumny z tego, że młodzi postanowili wyprowadzić się z Wrocławia i razem z małym Olkiem zamieszkać w Polkowicach.