Priorytetem jest dla mnie kompleksowe wsparcie polkowickiej młodzieży w formule Nauka – Sport – Praca – Mieszkanie. Dokładam wszelkich starań, aby uczniowie w gminie mieli jeszcze lepszy dostęp do bogatej oferty edukacyjno-sportowej, możliwości zdobywania kwalifikacji zawodowych w dostosowaniu do lokalnego rynku pracy oraz własne, wygodne lokum.
Jestem wrażliwy na sprawy seniorów. Wierzę, że dla prawidłowego funkcjonowania społeczności lokalnej niezwykle ważne jest wsparcie osób starszych i dotkniętych chorobą. W codziennej pracy społecznej uczę polkowiczan, aby nie bali się prosić o pomoc.
Z lokalnym górnictwem związany jestem od początku swojej drogi zawodowej, czyli od 30 lat. Obecnie pracuję w Zakładach Górniczych „Rudna”, wykorzystując wiedzę inżynierską z zakresu elektroenergetyki, zdobytą na Politechnice Wrocławskiej.
Jako działacz związków zawodowych, od lat staję w obronie interesów pracowniczych, zgodnie z przekonaniem, że uczciwa praca ludzi musi być doceniana, godziwie traktowana i opłacana.
Pasją mojego życia jest sport i to nim zarażam swoich podopiecznych jako dyrektor sekcji bokserskiej w Górniku Polkowice. Regularnie uprawiam bieganie, pływanie i biegi narciarskie. Nie dla wyniku, lecz dla przyjemności spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi.
Mam 50 lat. W Polkowicach mieszkam od zawsze. Wraz z żoną Natalią, rodzicami, czwórką dzieci oraz wnukiem Mikołajem stworzyłem tu wspierającą się, 4-pokoleniową rodzinę.