Marek Tramś

Członek Zarządu Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic
Starosta Polkowicki

m.trams@pdmp.pl

Z powołania nauczyciel i przyjaciel wielu pokoleń polkowickiej młodzieży. Z pasji społecznik i harcerz, honorowy przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa w Polkowicach. Orędownik wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym, założyciel stowarzyszenia „Żyć godnie” na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych.

Samorządowiec i współtwórca powiatu polkowickiego. Inicjator i założyciel Związku Powiatów Polskich. Aktywnie działa dla rozwoju miasta i powiatu polkowickiego, także jako członek Komitetu Regionów UE w Brukseli. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Spełniony ojciec rodziny i prawdziwy przyjaciel mieszkańców gminy.

Porozumienie dla pracy

Realizujemy

Zrealizowaliśmy nasz plan przełamania monokultury przemysłu miedziowego. Ceniąc obecność tak znamienitego pracodawcy jak KGHM Polska Miedź S.A., już w latach 90-tych podejmowaliśmy starania o utworzenie w Polkowicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wówczas wśród decydentów ten pomysł nie miał wielu entuzjastów. Ale dopięliśmy swego. Dzisiaj w strefie pracuje około 7,5 tysiąca ludzi. Jeśli policzymy zaangażowanie firm kooperujących z zakładami Strefy, będziemy musieli powiedzieć, że dzisiaj Strefa zapewnia miejsca pracy dla 9 tysięcy osób!

Planujemy

Pod inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej możemy przeznaczyć kolejne 70 hektarów. To dwie trzecie powierzchni obecnej Strefy. Chcemy stwarzać warunki zachęcające do zamieszkania w Polkowicach. To przysporzy miejsc pracy także w handlu, usługach czy oświacie oraz pozwoli rozwinąć ofertę kulturalną i rekreacyjną.

ATRAKCYJNA PRACA dla każdego

W Polkowicach jesteśmy ambitni i pracowici. Dlatego potrafimy dużo osiągnąć. Jako mieszkańcy jesteśmy dumni z tego, co wspólnie tworzymy.

Rozwijamy nasz rynek pracy i tworzymy atrakcyjne miejsca dobrego zatrudnienia. Partnersko wspieramy KGHM Polska Miedź SA i rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu mamy
najniższe bezrobocie w regionie – 4,7%. Poprzez stworzony przez nas Bank Kadr wyszukujemy najlepsze oferty pracy i dajemy pieniądze na otwarcie własnego biznesu. Do 2030 roku chcemy stworzyć 7 000 nowych miejsc pracy.

Dobra praca to prawo każdego mieszkańca Polkowic!