Mariola Kośmider

Wiceprezes Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic
Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

m.kosmider@pdmp.pl

Energiczna, pracowita i kreatywna promotorka zdrowia i niesienia pomocy potrzebującym. Autorka sukcesu polkowickiego modelu ochrony zdrowia i programów profilaktycznych dedykowanych dzieciom, dorosłym i seniorom. Obecnie organizuje pierwszy w Polkowicach zakład całodobowej opieki nad osobami przewlekle chorymi. Od lat obdarzana ogromnym zaufaniem mieszkańców jako radna i dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Współtwórca osiągnięć polkowickiej oświaty. Skutecznie wdraża w życie nowoczesne programy dla młodzieży. Chce stworzyć w Polkowicach regionalne Centrum Nauki i Techniki Jana Wyżykowskiego.

Pełna pasji i pomysłów na jeszcze lepszą przyszłość miasta. Wie, że sukces to praca zespołowa. Dlatego działa zawsze z ludźmi i dla ludzi. Dla wspólnoty.

Zdrowie i edukacja

Realizujemy

Zapewniamy w naszym mieście bezpłatny dostęp do specjalistycznego leczenia. Realizujemy rocznie kilkanaście gminnych programów profilaktyki zdrowotnej. Prowadzimy badania przesiewowe wczesnego wykrywania raka, edukujemy i promujemy zdrowy styl życia. Budujemy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Nieustannie doposażamy nasze nowoczesne szkoły i dbamy o dobry start młodzieży w dorosłość.

Planujemy

Przygotowujemy nowe Centrum Medyczne w Dolnych Polkowicach. Będą tam leczyć pediatrzy i interniści. Otworzymy nowoczesne centrum diagnostyczne i aptekę.

Do 2030 roku w Polkowicach powstanie Rodzinny Park Rozrywki POD LASEM.

Będziemy mogli rozwijać swoje pasje w Centrum Nauki i Techniki Jana Wyżykowskiego. Będzie to wyjątkowy w Polsce ośrodek poznawania tajemnic ziemi i wydobywania rudy miedzi.

edukacja dla przyszłości

Wybudujemy w Polkowicach nowe żłobki, przedszkola i szkoły, tak aby nasze dzieci miały najlepszy start w dorosłość. Poszerzymy ofertę edukacyjną o atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne międzyszkolne. Najmłodszych uczniów nauczania wczesnoszkolnego oraz dzieci od 5 roku życia obejmiemy nauką pływania w ramach Polkowickiej Akademii Pływackiej. Otworzymy multimedialną bibliotekę z dostępem do wszystkich czytelniczych nowości.

Uruchomimy Centrum Nauki i Techniki Jana Wyżykowskiego, które będzie jedynym w regionie kompleksem edukacyjno – naukowym. Powstaną tam nowoczesne laboratoria oraz sale wystawiennicze i wystawowe. Będziemy dumni z tego wyjątkowego miejsca!

 

Dbamy o twoje zdrowie

Rozwiniemy kolejne pakiety dla zdrowia mieszkańców. Zapewnimy naszym seniorom opiekę medyczną w domu i w przychodni, zadbamy o nich w zdrowiu i w chorobie. Rozszerzymy bezpłatne badania diagnostyczne i szybki dostęp do lekarzy specjalistów dla mieszkańców.

W zrewitalizowanym parku stanie tężnia solankowa oraz zacznie działać ośrodek hipoterapii dla osób niepełnosprawnych. Wybudujemy nowe ścieżki rowerowe, place zabaw dla dzieci i siłownie na powietrzu. Zapewnimy aktywny wypoczynek z rodziną. Dobra opieka lekarska to prawo każdego mieszkańca Polkowic i każdej polkowickiej rodziny!