Jestem doświadczonym pedagogiem i specjalistą w zakresie zarządzania oświatą. Jako współtwórca i były dyrektor Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wiem, że dobro ucznia jest zawsze najważniejsze.
Bliskie są mi sprawy edukacji i wychowania młodych polkowiczan. Uważam, że współczesne szkolnictwo wymaga stałego doskonalenia zawodowego nauczycieli i nowatorstwa pedagogicznego.
Jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki wykształciłem w Polkowicach wiele pokoleń ludzi, którzy pełnią obecnie odpowiedzialne funkcje w gminie, powiecie i kraju. Kwalifikacje w zakresie nauczania i zarządzania szkolnictwem, zdobyte na Uniwersytecie Wrocławskim i Politechnice Zielonogórskiej, oraz wieloletnia praktyka zawodowa pozwoliły mi na sprawowanie funkcji dyrektora Zespołu Szkół w Polkowicach w latach 2003-2018. Za swoją działalność zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Mam wspaniałą żonę Dorotę, również nauczycielkę, dorosłego syna Mateusza i dorosłą córkę Martynę oraz dwoje wnuków. Rodzina to dla mnie najważniejsza komórka społeczna, która, w mojej opinii, musi mieć solidne wsparcie. Także samorządu lokalnego.