Unowocześniamy Aquapark razem z Polkowiczanami
Unowocześniamy Aquapark razem z Polkowiczanami

Unowocześniamy Aquapark razem z Polkowiczanami, wystartowała rozbudowa i modernizacja obiektu. Podczas konsultacji, Polkowiczanie z entuzjazmem przyjęli pomysły architektów. Do końca lutego zostanie przygotowana dokumentacja techniczna. A po przetargu rozpoczną się prace budowlane. Zmodernizowany Aquapark odwiedzimy za niecałe dwa lata.

 

Wszechświat i wszystko co kojarzy się z planetami, gwiazdozbiorami i odkrywaniem przestrzeni kosmicznej – to przewodnie motywy powiększonego i unowocześnionego Aquaparku. Będzie w nim więcej rozwiązań przyjaznych rodzinom, seniorom i młodzieży. Główna hala basenowa zwiększy swoją powierzchnię i zmienią się urządzenia do masaży wodnych oraz inne wodne atrakcje. Jeden tor w basenie sportowym zostanie wypłycony. Stare zjeżdżalnie zastąpią nowe, bezszwowe rury, które zyskają dodatkowe ocieplenie i atrakcje multimedialne. Wewnątrz Aquaparku powstanie wodny plac zabaw dla najmniejszych dzieci, a na zewnątrz sauna. W szatniach pojawią się kabiny i szafki rodzinne, a w saunarium dodatkowa strefa relaksu.

– Połączenie zabawy w wodzie z odkrywaniem wszechświata z pewnością zaskoczy Polkowiczan i wszystkich miłośników pływania. Zmiany będą gruntowne, a Aquapark w Polkowicach będzie niezwykłym miejscem rodzinnego wypoczynku. Jestem przekonany, że stanie się magnesem, który przyciągnie mieszkańców z regionu i miejscowości położonych w promieniu 100 km od Polkowic – mówi Wiesław Wabik, Burmistrz gminy Polkowice.

W unowocześnionym Aquaparku powstanie również Strefa Aktywności Młodzieży. Podczas konsultacji zainicjowanych przez kandydatów PdMP na radnych Karola Pikora i Karolinę Michalewską, młodzi Polkowiczanie zaproponowali by powstała przestrzeń, gdzie młodzież będzie mogła spotkać się, pobawić i zwyczajnie porozmawiać. Chcieliby wydzielone miejsca z ekranami do podłączenia muzyki, filmów, smartfonów oraz ekran sferyczny, wykorzystujący technologię virtual reality. Wśród pomysłów młodzieży pojawiły się także Noce w Aquaparku, obserwatorium kosmosu, telebim na zewnątrz i morski piasek przy basenie na powietrzu. Jak zapewnia burmistrz Wiesław Wabik, wszystkie propozycje młodych ludzi zostaną rozważone.

Podczas modernizacji czynne będą przychodnia rehabilitacyjna i kriokomora, a także kręgielnia, bilard, bar, siłownia, jaskinia solna i sala z zajęciami fitness. Wyłączenia czasowe będą dotyczyły hali basenowej.