Wakacje w mieście udane
Wakacje w mieście udane

Ponad 100 wydarzeń zorganizowały dla dzieci spędzających lato w mieście nasze gminne instytucje. Każdego dnia z ciekawych zajęć korzystało kilkuset uczniów. Cieszymy się, że wakacje w mieście były udane.

 

Organizatorami tegorocznych atrakcji polkowickich wakacji w mieście dla dzieci i młodzieży były Polkowickie Centrum Animacji, Wiejski Ośrodek Kultury, świetlica środowiskowa przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz szkoły podstawowe nr 1 i nr 4. Podczas wielkiego podsumowania letniej akcji na gminnym pikniku dzieci z wielkim zapałem formowały oryginalne kształty z cienkich dmuchanych balonów, produkowały pamiątkowe odznaki, malowały kwiaty i wytwarzały oryginalne ozdoby. Nie zabrakło tańców pod okiem doświadczonej instruktorki, cukrowej waty i napojów.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzice nie są w stanie zorganizować swoim dzieciom wypoczynku przez całe wakacje. Dlatego w naszej gminie organizujemy latem dzieciakom zajęcia tak, aby się nie nudziły, a przy okazji mogły się wiele nauczyć. Od lat dbamy o to, aby wakacje w mieście były udane , a poziom szkolnej edukacji w gminie Polkowice jak najlepszy. Wakacje również są doskonałą okazją do realizacji hasła: Bawiąc- uczyć – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Polkowickie Centrum Animacji pokazało dzieciom zwyczaje, tradycje i osobliwości wszystkich kontynentów, realizując ciekawy projekt „W ciągu lata dookoła świata”. Dzieci poznawały zasady budowy indiańskiego tipi i gorące hawajskie rytmy.  Zdobywały olimpijskie laury, budowały londyńskiego Big Bena a nawet poznawały azjatyckie sztuki walki.

Wiejski Ośrodek Kultury w Sobienie przygotował „Pociąg do kultury”. Wielką frajdę sprawiły warsztaty pieczenia chleba  „Od ziarenka do bochenka”,  wycieczki do Wrocławia, Zielonej Góry, Zamku Książ i Szczawna Zdrój. Zainteresowanie cieszyła się akcja  „Peron wakacje – moja historia sztuki”. Jej efektem są albumy ilustrujące artystyczną wizję znanych dzieł sztuki.

Szkoła Podstawowa nr 4 w lipcu, a Szkoła Podstawowa nr 1 w sierpniu prowadziły półkolonie. Ponad setka dzieci codziennie brała udział w zajęciach sportowych, artystycznych a także w warsztatach recyklingu.

Przez całe wakacje dzieci nie nudziły się również w świetlicy środowiskowej, prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wykonane podczas pikniku wspólnie z dziećmi ozdoby, znajdą swoje miejsce w gabinecie burmistrza.