Zasługujemy na szpital
Zasługujemy na szpital

86% Polkowiczan uważa, że zasługujemy na szpital. Takie są wyniki naszego tygodniowego głosowania na największym portalu społecznościowym. Tak zagłosowali mieszkańcy naszej gminy! Dziękujemy za to mocne poparcie! To dodatkowa mobilizacja do walki o to, aby Polkowiczanie mieli jeszcze lepszy dostęp do usług medycznych. 

 

Z uwagą zapoznaliśmy się z licznymi komentarzami towarzyszącymi naszej sondzie. Opinie Polkowiczan są dla nas niezwykle ważne! Niektórzy piszą, że od lat przy każdych wyborach mówiliśmy o szpitalu. To nieprawda. Pisałem o tym w swoim oświadczeniu.

Część internautów martwi się o koszty. Wyjaśnialiśmy już, że na taki szpital, w którym mieszkańcy będą mogli się leczyć bezpłatnie, ustawowo musi wyrazić zgodę polski rząd. Jesteśmy przekonani, że obecny rząd, który wyróżnia wrażliwość na sprawy społeczne, odniesie się ze zrozumieniem do potrzeb Polkowiczan.

Podkreślamy, że już dzisiaj do pracy w Polkowicach dojeżdża 16 tysięcy ludzi. Że na naszym terenie jest zlokalizowanych najwięcej kopalń KGHM. Zapewnienie wszystkim pracownikom możliwości szybkiej, szpitalnej pomocy jest oczywistą koniecznością. Przypominamy, że zgodnie z założeniami naszego programu POLKOWICE 2030+, nasza gmina będzie się rozwijać, a mieszkańców będzie przybywać.

Przypominamy, że w powołanym przez nas Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych utworzyliśmy 24 poradnie specjalistyczne. Zatrudniliśmy 103 lekarzy specjalistów i wykwalifikowaną kadrę pielęgniarek i położnych. To są nasze dokonania, które upoważniają nas do walki o szpital.

To prawda, że utworzenie szpitala jest ogromnym wyzwaniem. Wielu z uczestników naszej sondy uważa, że decyzję o budowie szpitala w Polkowicach należy oddać mieszkańcom. Dlatego deklarujemy, że radni Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic zawsze będą popierać referendum w tak ważnej dla mieszkańców naszej gminy sprawie.